Цифровий дизайн
Спеціалізація «Цифровий дизайн» – це сучасний напрямок дизайну, результати якого відображаються на будь-яких цифрових моніторах і, безпосередньо, впливають на зручність та естетичність комунікації між технікою і кінцевим користувачем.
Незалежно від того, чи це монітор комп'ютера або ноутбука, сенсорний дисплей планшета чи мобільного телефона, сучасний телевізор чи навіть екран дисплею в побутовій техніці – це все обов'язково демонструє користувачу динамічну цифрову графіку, з якою йому і доводиться взаємодіяти для виконання своїх завдань.
Мета спеціалізації – надати актуальні теоретичні знання та практичні уміння і навички, достатні для успішного виконання професійних обов’язків у сфері цифрового дизайну та підготувати студентів для подальшого працевлаштування.
Результати навчання
За результатами успішного навчання випускник спеціалізації набуде таких умінь та навичок:
- здатність до професійної роботи над дизайн-проектами у командах;
- володіння сучасним програмним забезпеченням для виконання поставлених завдань, зокрема: Adobe Illustrator, Photoshop, Adobe Xd, FIGMA, Cinema 4D, Blender; Adobe After Effects, Jira, Trello, Miro та іншими;
- вміння аналізувати, досліджувати та проектувати сайти, мобільні додатки, інтерфейси та досвід користувача;
- вміння створювати 3D-графіку, анімаційну графіку та цифрові ілюстрації;
- здатність до проведення глибинних інтерв'ю та аналізу цільової аудиторії користувачів продукту;
- здатність аналізувати науково-технічну інформацію при проведенні науково-дослідних робіт;
- здатність проведення наукових досліджень на відповідному рівні.
Спеціалізацію формують такі основні дисципліни:
- Основи художньої творчості
- Основи цифрової графіки
- Адаптивний веб-дизайн
- Дизайн мобільних додатків
- UX-дизайн (основи)
- 3D-графіка
- Motion-графіка
- Цифрова ілюстрація
- UX Advanced
- Service design
- Social media filming & edition
Майбутні позиції та ролі в ІТ
Якщо раніше у дизайнерів була одна узагальнена посада графічного дизайнера, то з розвитком технологій та економіки в цілому, значно розширився перелік затребуваних вузьких спеціалістів:
- Дизайнер цифрової графіки
- UX\UI-дизайнер
- Веб-дизайнер
- Дизайнер мобільних додатків
- Моушн-дизайнер
- Цифровий ілюстратор
- Продуктовий дизайнер
Переконані, що цей перелік з кожним роком лише розширюватиметься.
Які особливості організації навчання за цією спеціалізацією, як побудований навчальний процес?
Аби підготувати справді чудових та сформованих спеціалістів в сфері цифрового дизайну було створено особливий підхід до навчання, ключовими особливостями у якому є:
- трендові дисципліни;
- викладається лише актуальна та есенційна інформація (решта доступно в YouTube);
- максимум практики;
- програми, що побудовані як реальні проекти в справжніх дизайн-студіях (ІТ-компаніях);
- вся робота відбувається в командах над існуючими проектами під керівництвом практикуючих менторів;
- всі викладачі курсів є досвідченими практиками – рівня senior або вище з багаторічним досвідом;
- студенти мають можливість стажування в найкращих ІТ-компаніях та дизайн-студіях;
- участь у дизайн-марафонах та хакатонах;
- студентський дизайн-клуб.
Викладацька команда
Вся команда викладачів стала улюбленцями студентів, і не дарма, адже кожен з них, окрім відповідної освіти, має великий практичний досвід, сучасну життєву позицію і величезний заряд енергії та позитиву, вирізняються особливими вміннями згуртувати та змотивувати.
Керівник спеціалізації Микола Воронін - дизайнер зі стажем понад 15 років, автор багатьох успішних курсів з UI\UX та Digital-дизайну. Під його керівництвом випущено 18 груп (більше ніж 300 студентів), які зараз успішно працюють у кращих ІТ-компаніях та дизайн-студіях України. Микола – засновник CEO Voronin Design Studio – однієї з найкращих дизайн-студій Західної України та організатор перших конференцій від Всесвітнього порталу дизайнерів «Behance.net», а також є одним із співзасновників школи LITS UI/UX дизайну у 2013 році.
Олександр Толмачов – викладач дисципліни «Social media production» (smp), більше ніж 10 років досвіду у фото- та відеозйомці. Співзасновник відеопродакшену Vroll production.
Андріана Волошин – викладач дисципліни «Основи цифрової графіки» та «Service design». Experience designer у EPAM Systems. Використовує в роботі сучасні методології Design thinking та Service design. Вважає, що дизайнер – професія, перш за все, про любов до людей, оскільки основна місія спеціалістів в цій сфері – створити продукт, який буде вирішувати їхні проблеми та задовольняти найвибагливіші потреби. А якщо говорити про університет, то Андріана вважає, що студенти – це одне з її найбільших джерел натхнення та мотивації до постійного розвитку.
Любомир Гаврильчак – викладач дисципліни «Social media production», навчає відеозйомці та монтажу. Досвід роботи у сфері – 4 роки. В основному займається відеомонтажем та зйомками, а також відеоанімацією. Має великий досвід відеозйомки дроном. Вільно володіє основними програмами для відеомонтажу, створив для них свої пресети та продумав алгоритми роботи з багатьма завданнями.
Євген Тюлєнєв – викладач дисципліни «Дизайн мобільних додатків». Вже більше ніж 8 років працює у сфері дизайну. Розробляє дизайн та логіку продуктів, якими користуються не тільки в Україні, а й за кордоном. UX/UI Дизайнер в Cieden.
Максим Гнатик - викладача дисципліни "Цифрова ілюстрація". Випускник Школи бізнесу від Нової пошти, освітніх програм від British council, PPV Knowledge Network та ЄБРР в сфері креативних індустрій та бізнесу в Україні.
Кому краще обрати цей напрям?
Спеціалізація «Цифровий дизайн» – це про креативність та організованість водночас.
З однієї сторони дизайнер має постійно тримати руку на пульсі, адже тренди в цій сфері змінюються просто з блискавичною швидкістю, має бути хорошим оратором, аби донести свої часто «крейзі-ідеї» до замовника, бути максимально відкритим до всього нового – натхнення досить примхливе, інколи наздоганяє в найнеочікуваніший момент.
Та з іншої сторони цифровий дизайн – це фантастична уважність, чітка логіка, тотальний контроль та організованість. Адже, аби бути успішним у своїй ніші – варто міцно стояти на ногах, пам'ятати, що якою б цікавою не була ідея, практичність понад усе, терміни не гумові і часто швидкість значить більше ніж решта.
І, звісно, хороший дизайнер – завжди психолог, який вміє керувати своїми емоціями, розуміє почуття замовника і знає як оперувати цими інструментами для задоволення потреб та бажань клієнта.
Якщо ваша творчість та холодний розум крокують пліч-о-пліч, тоді ця професія, без сумніву, стане вашим скарбом. Буде не просто, але дуже цікаво.