Комп'ютерна Академія {global_step_name} - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

Дисципліна "Вступ до спеціальності"

ІТ СТЕП Університет

Чи мріяли Ви колись, що вже з першого курсу університету зможете вибудовувати успішну кар'єру в сфері ІТ в ролі затребуваного програміста, дизайнера, менеджера, чи, можливо, бізнес-аналітика? Поки Ви мрієте, студенти ІТ СТЕП Університету втілюють мрії в реальність.

Восени, коли ми зустріли наших першокурсників, вони і гадки не мали, що на них чекає: нескінченний код, диференційне числення, професійна англійська мова, чи, на перший погляд, незрозумілий айтішний сленг? Нові знайомства, друзі чи перше університетське кохання? Найважливішим для майбутніх ІТ-фахівців виявилось питання вибору спеціалізації та вектору подальшого розвитку. Тому вже з перших днів, поринаючи у світ ІТ, студентів чекала не менш цікава нововведена дисципліна “Вступ до спеціальності”. 

На перший погляд можна стверджувати: “Що ж тут нового?” Можливо, “Вступ до спеціальності” звучить банально. Та підхід до цієї дисципліни доволі неординарний та креативний. Насамперед, нам хотілося донести до студентів, що ІТ - це не лише нескінченний код. Якщо ти творчий та вмієш правильно організовувати навколо себе команду однодумців, то місце в ІТ-світі тобі гарантоване. Тому, кожна лекція та практичне заняття розпочиналося зі знайомства з новою темою, що розкриває студентам кордони ІТ. 

Стартував курс з лекції “Посади і ролі в ІТ”. Галина Даців, віце-президент з питань навчання та розвитку персоналу компанії SoftServe, чітко окреслила мапи кар’єрного розвитку та обов’язки працівників різних ІТ-напрямів. Студенти познайомилися з етапами та методологіями Software Development Lifecycle, де зокрема детально навчилися розрізняти сучасні методи Waterfall та Agile.

Після цього студенти із задоволенням прослухати лекцію про “Лідерство, що створює можливості” від директора центру навчальної майстерності компанії SoftServe - Наталії Куби. Спікер розповіла, хто ж такі лідери та як в умовах сьогодення працювати в команді. Через карантинні обмеження студентам довелося слухати лекцію в онлайн-форматі - це додало їм ще більшого розуміння, що таке V.U.C.A. світ та як в ньому жити. Студенти успішно змогли пропрацювати реальні кейси в breakout rooms, так званих кімнатах для обговорення, призначених для командних робіт. 

А далі першокурсники знайомилися з такими напрямами: 

- Менеджмент від Ірини Когут та Тетяни Лебідь. Знайомство пройшло на дуже драйвовій ноті. Це заняття нам ще вдалося провести у стінах університету. Пропрацьовували портрет ідеального менеджера, малювали його та презентували командам-суперникам. 

- Бізнес-аналіз від Лід бізнес-аналітика компанії EPAM - Марії Попової. Марія розповіла, що бізнес-аналіз - це свого роду магія, без якої жодна компанія та проєкт не може існувати. 

- Data Science від керівника R&D центру університету Юрія Ратушняка. Студенти зрозуміли, що Data Science - це не тільки нове модне слово в ІТ, а й те, що кожного дня змінює сучасний світ,  надаючи йому нових спрощених технологічних можливостей. На практичному занятті першокурсники мали змогу працювати з даними, використовуючи програмні алгоритми та математичну статистику.  

- Веб-програмування від СЕО компанії Softonix - Андрія Хробака. Після лекції про веб-розробку, Андрій дав кожному студенту спробувати на практиці самостійно створити сайт та презентувати його. Кожен студент отримав аналіз виконаної роботи, секрети та рекомендації щодо покращення створення та функціонування сайтів від спікера.

- Цифровий дизайн від Арт-директора Voronin Design Studio - Миколи Вороніна. Лекція для студентів була дуже надихаючою та мотивуючою, після чого студенти під керівництвом Миколи змогли створити макет сайту та повністю сформувати його дизайн, зважаючи на всі поради та зауваження.

- Бази даних від BI Developer компанії EPAM - Анни Соловій. На лекції Анна чітко дала зрозуміти хто такі BI та що вони шукають в так званих DataBase. Студенти з радістю виконували індивідуальне практичне завдання та захищали його.

Після кожної лекції та практичного заняття студенти досліджували історію виникнення та усі тонкощі напрямів, які найбільше їм припали до душі, після чого обов’язково ділилися здобутками з одногрупниками. Звісно, що ця вся велика пророблена робота студентів не залишилася без уваги та оцінки наших досвідчених спікерів. На кожному практичному занятті студент мав змогу отримати 10 балів за виконане завдання. 

Аналізуючи відгуки студентів після пройденого курсу, можна сказати одне - нам вдалося. Вдалося зацікавити, вдалося донести основну ідею, вдалося відкрити кордони ІТ-світу для студентів-початківців. Також першокурсники зазначають, що такий новий підхід до проведення пар їм точно до душі. На кожні парі нові знайомства, нова тема та новий досвід додавали ще більшої зацікавленості та наснаги до навчання. 

Зауважимо, що навіть в умовах карантинної реальності нам вдалося чітко та цікаво провести дисципліну навіть через віконечка в Zoom, чи Google Meets, а студентам засвоїти матеріал та отримати свою заслужену оцінку та скласти залік на ура.

Підсумовуючи вищесказане, можемо сказати, що новітні підходи до навчання молодих спеціалістів точно виправдовують докладені зусилля. Після завершення курсу студенти розуміють в якому напрямку далі будувати свою кар’єру в ІТ та які предмети з набору вибіркових обрати для себе на старших курсах. 

Хочемо висловити безмежну вдячність нашим спікерам, які із задоволенням погодилися передати досвід, поділитися навичками та провести заняття для студентів ІТ СТЕП Університету. 

HR-ментор студентів ІТ СТЕП Унгіверситету, Саміра Султанова

 

Якщо маєте запитання щодо вступу, бажаєте побачити атмосферу нашого університету та дізнатися більше про досягнення та успіхи наших студентів – запрошуємо завітати до нас.