Чим ІТ СТЕП Університет відрізняється від інших університетів?

Віктор Волошин, ректор ІТ СТЕП Університету, розказав, в чому особливість першого ІТ-університету та як  тут впроваджується сучасний формат освіти.

На бакалавраті у нас одна спеціальність – комп'ютерні науки. В межах цієї спеціальності ми розробили декілька освітніх програм, бо вважаємо, що час моди на комп'ютерні науки вже пройшов. КН – це як знання англійської мови, інструмент для подальшого розвитку.

Не може бути комп'ютерних наук без прикладного аспекту.

Тому в нас розроблені програми – класичне програмування, інтернет речей тощо. Але сучасні тенденції показують, що надходить час і для нових програм. Наприклад – «електронна комерція». Або «цифровий бізнес». Чия це спеціалізація – економістів чи айтішників? Ми вважаємо, що айтішників. Тому ми попрацювали і розробили спеціальну програму, орієнтовану на комп'ютерні науки у різних сферах діяльності.

Перші 2 роки наші студенти вчаться по спільній програмі – є блок обов'язкових дисциплін, які треба знати. А вже на 3-му курсі, коли вони хоч трохи матимуть поняття, що і як у ІТ, студенти можуть обрати для себе те, що їм потрібно:

• Розробка програмного забезпечення
  • Веб-дизайн
  • Мережі та кібербезпека
  • Веб-програмування
  • Інтернет речей
  • Електронний маркетинг
  • ІТ у міжнародних відносинах
  • ІТ у юриспруденції
  • ІТ у психології
  • Digital business.

Нам потрібно зламати застарілі догми.

Звичайно, є законодавство, в межах якого ми працюємо. Але багато людей не розуміють законів і самі створюють собі проблеми. Наприклад, дуже багато бюрократії. Якщо колись батько створював для дитини школу, він створював її для того, аби вона була щаслива. А в Україні університети забули, для чого вони створювались. В цій системі і студентам некомфортно, бо вони не мають того, за чим прийшли, і викладачам некомфортно, бо вони не почувають себе гідно у своєму житті.

Тому нам потрібно було зламати догми, які були істворити щось нове. А оскільки був шанс створити нове з нуля – ми за нього взялися і думаю, нам це вдалося.

Двері кабінету ректора відчинені для всіх охочих. Студенти завжди мають можливість зайти і просто поспілкуватися.

Наші студенти мають можливість прямого доступу до ректора. Ми вільно комунікуємо і спілкуємось нарівні - нема такого, що ти студент/ка і десь там внизу, а я ректор і тому вище за рангом.

Наприклад, я ніколи не користуюся правом ректора взяти собі каву позачергово. Якщо є черга, то ректор собі стоїть поміж інших та чекає. А якщо хтось хоче поспілкуватися – я завжди маю на те можливість. І дуже приємно, коли студенти просто приходять і кажуть без примусу: ви знаєте, а я вас поважаю.

Студенти теж живі люди, в яких є проблеми. Завдання ректора - їх вирішувати.

Зимою в нас трапилась, напевне, одна з найзнаковіших подій за весь цей рік. Після одного з іспитів студент вийшов і попросив викладача анулювати результат. Викладач здивувався: «Яка причина?». А хлопець каже: «Ви знаєте, я списав і відчуваю свою вину. Тому хочу перездати». На наступний день він прийшов, здав іспит і отримав свою чесну четвірку.

Мабуть, це наша внутрішня атмосфера доброчесності так на нього вплинула. Я думаю, що студенти отримують своє ком'юніті, яке і має бути в успішного університету. Вони вчаться, розвиваються, мають доступ до успішних людей і самі формують своє майбутнє.

Переваги ІТ СТЕП Університету

• навчання відбувається за авторськими програмами, які відповідають вимогам IT-ринку,
  • викладачі-практики, які паралельно працюють в IT-компаніях,
  • сучасні аудиторії, техніка, наявність кафетерію та локацій відпочинку,
  • студенти працюють у командах над власними проектами вже з першого курсу,
  • позанавчальні активності: спеціалізовані курси, тренінги та майстер-класи від лідерів IT-індустрії, участь у хакатонах, міжнародних конференціях, подорожі по Україні та закордон,
  • студенти мають можливість проживати в одному з найкращих гуртожитків Львова неподалік університету,
  • наявність доуніверситетської підготовки для учнів 9-11 класів та підготовки до ЗНО.

Які дипломи та сертифікати отримують випускники?

Диплом про вищу освіту державного зразка та сертифікати лідерів індустрії.