Комп'ютерна Академія {global_step_name} - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

Враження першокурсників та викладачів від сесії в online

Дистанційне навчання в ІТ СТЕП Університеті

Нарешті у стінах університету знову гамірно та весело. Студенти склали сесію і з новими силами розпочали новий навчальний семестр. Які ж враження першокурсників та викладачів від підготовки та результатів сесії, що в додаток до хвилювань проходила ще й у дистанційному режимі?

Орися Волошин, викладач дисципліни “Лінійна алгебра та аналітична геометрія” 

Студенти ІТ СТЕП Університету більш впевнені у своїх рішеннях та більш вмотивовані до навчання. Серед першого курсу можу виділити П. Джуса, М. Лоскутова, А. Мелентьєва, А. Фурманця, А. Марцінковську, О. Задолинну, Н. Варакуту. Навіть в умовах онлайн навчання вони були впевненими та активними.

Загалом після проведення екзамену у режимі онлайн я була задоволена усними відповідями студентів. Звичайно, частина з них хвилювались, це було відчутно, але вони змогли опанувати свої емоції та достойно відповісти. Виникали звичайно ж і додаткові хвилювання, а саме чи не буде технічних збоїв. Загалом рівень знань математичних дисциплін при стаціонарному навчанні був би значно кращий (моя думка). Вірно, що студентом стають після здачі першої сесії, але цьогорічним першокурсникам ще необхідно відчути, що таке здача екзамену в аудиторії, а не в себе вдома :)

Щоб стати щасливцями, які ходять на сесію як на свято і перетворити процес підготовки в захоплююче заняття, необхідно пам‘ятати одне правило: я вчусь для себе, щоб використати ці знання в майбутньому, вчусь увесь семестр, а не останні дні перед сесією, це потрібно мені, а не моїм батькам і викладачам, я зможу все, бо я студент ІТ СТЕП Університету. 

Бажаю нашим студентам першокурсникам насиченого і цікавого навчання у колі друзів у весняному семестрі!

Орест Райтер, викладач дисципліни “Алгоритми і структури даних”

Зі студентами працювати було дуже просто: ми швидко знаходили спільну мову, студенти розуміли матеріал та те, що від них вимагається. А такі студенти як А. Фурманець, Н. Ковач, А. Краснянська, А. Левко, О. Пело, О. Задолинна показали вищі знання, ніж було очікувано.

Я цілком задоволений результатами, бали виставив дійсно ті, на які заслуговували студенти. Звісно якби були трохи активніші, тоді й п’ятірок було б більше. Адже треба  завжди собі ставити вищу планку: можеш на пять, пробуй на шість. Плюс онлайн-сесії  в тому, що здача менш стресова, адже немає атмосфери нагнітання, впливу часу та повної живої присутності викладача. Проте офлайн навчання краще. Жива дискусія та спілкування із студентами незамінні.

Порада студентам: не хвилюйтеся, це зайве. Не займайтеся повторенням вивченого за годину до сесії. Краще готуватися частинами, а не в кінці року одним ходом. Щоб побороти хвилювання на іспиті пропоную студентам два методи: закрити очі, вдихнути-видихнути з думкою: “Я це вчив, а значить я готовий” або ж запитати викладача котра година, це відволіче від хвилювання. 

А щоб сесія не була тягарем, необхідно від початку семестру відвідувати заняття, відповідати на питання, запитувати викладача, сумлінно виконувати як домашні завдання, так і додаткові. Тоді маючи достатню кількість балів і знань, ти на всі сто готовий закрити сесію.

Юрій Фіцик, викладач дисципліни “Архітектура комп'ютерних систем”

Студенти ІТ СТЕП Університету  більш вмотивовані, в них високі очікування до навчання та свого майбутнього. Вони впевнені в собі. Рівень підготовки в кожного різний: ті, хто попередньо навчалися  до вступу у виш, скажімо, більш працьовиті. Хочу виділити П. Джуса, Є. Рожило, А. Стирлінського. Результатами першокурсників після здачі їх перших іспитів не дуже задоволений, чомусь більшість студентів сприйняло менше 50% отриманої інформації. Гадаю, онлайн формат  зручний саме для студентів - це можливість бути в комфортних умовах, що підвищує їхню впевненість у своїх силах.

А особисто для мене найкращим є  формат живого спілкування, адже студенти тоді більш уважні. Моя порада для успішної здачі сесії:  виспатися перед екзаменом, вчасно виконувати лабораторні роботи під час семестру, намагатися  зрозуміти матеріал, а не “зазубрити”. А щоб подолати хвилювання необхідно вчитися себе контролювати. Намагатися полюбити та зрозуміти предмет під час семестру, не сприймати викладача як демона :) Перетворіть складання сесії у квест. Робіть перерви тоді, коли хочеться відпочити та розділіть матеріал на блоки, які легко вивчаються.

Погоджуюсь з висловом “Першокурсник стає студентом лише після здачі першої сесії”, адже після сесії зникає страх самої сесії і невідоме стає явним

Калінська Оксана, викладач  дисципліни “Ділова мова та комунікативні технології”

ІТ СТЕП Університет - це університет особливого формату освітнього простору, тому сприйняття і студентів, і проведення занять інакше. З мого суб’єктивного спостереження можу сказати, що у студентів університету відчувається більше вмотивованості та бажання до знань та вивчення дисциплін. Можливо це через різницю освітніх програм та більший акцент на профілюючі дисципліни. Було приємно працювати з досить допитливими та, деколи, і прискіпливими студентами-першокурсниками. Їхня жага до знань та працьовитість іноді навіть вражала. Так, бувало, не без лінощів чи невиконання завдання через заклопотаність іншими, на їхню думку, важливішими справами. Щодо переходу навчання у режим онлайн можна відповісти так: спробували, можемо, але хочеться всього спектру студентсько-викладацької взаємодії з вербальною та невербальною комунікацією (особливо з візуальним контактом, а не з табличкою з ім’ям та прізвищем на онлайн-платформі). Щодо підготовки до складання сесії, то прошу студентів в ніч перед складанням заліку чи іспиту просто виспатися. Тоді буде можливість хоч згадати матеріал за семестр, а якщо ні – то хоч настрій хороший буде, що виспався і мудрі думки з’являться, що потрібно готуватися заздалегідь. А, взагалі, якщо курси цікаві, потрібні, сучасні, подані у практичному форматі – то й складати сесію буде легко :) А щоб не хвилюватися на іспиті – потрібно хоч трохи готуватися, повторювати пройдене за семестр і т.д. Тому, напевно, існує така думка, що студент стає справжнім студентом саме після такого емоційного сплеску. Ці відчуття стають першими та незабутніми, а також досвідом. Дякую студентам за можливість з ними співпрацювати (слово навчати чомусь, вважаю, сюди не підходить), ділитися своїм досвідом та практикою і, водночас, навчатися також і у них.

Лендєл Ніколетта, студентка 1 курсу ІТ СТЕП Університету

Враження від першої сесії нейтральні. Я була впевненою в собі і не хвилювалася, та  в той же час, втома та емоційне виснаження збивали мене з пантелику. Але все закінчилося добре і я успішно закрила сесію. 

Єдине, на що потрібно звернути увагу – це правильний розподіл часу. На кожен предмет варто виділити певний час й поступово (не за 2 дні) повторювати матеріал і готуватись. І щоб скласти сесію з мінімальними втратами та не зійти з розуму, потрібно все робити вчасно! Час – ваш найцінніший ресурс, не витрачайте його на “хвости” та перездачі. Краще проведіть його з користю для себе! Найбільше при складанні сесії мені сподобався саме той довгоочікуваний і заповітний момент, коли ти закінчуєш відповідати, отримуєш гарні бали та йдеш ділитись враженнями з групою. Момент, коли ти розумієш, що всі твої старання та недоспані ночі були не марними і ти, подолавши цей етап, стаєш  ближче до своєї цілі.

Але звісно були і складнощі. Було важко сконцентруватися та направити себе в правильне русло, недосипання, інколи доводилось мотивувати себе речами чи їжею. Усвідомлення того, що ти це робиш не просто так і лише для себе, переконувало працювати та готуватись краще.

В цілому, онлайн формат особисто мені не подобається. Хочеться бачитись з одногрупниками та викладачами, адже пікселі на екрані ніколи не замінять справжніх емоцій та відчуттів. Серед переваг онлайн-сесії можу виділити зручне місце проведення, адже ти знаходишся вдома. Рідні стіни, стіл і ноут створюють комфортну атмосферу – це додає впевненості і ти не так сильно нервуєшся.

Для себе виділила кілька правил на майбутнє:

– вчасно виконувати практичні, лабораторні 

– коректно організовувати свій час

– говорити якнайвпевненіше

– не забувати про здоровий сон

Після завершення сесії, я в котрий раз довела собі, що все можу. Це додало мені впевненості та знань. І навіть перездачі не є негативним явищем. Вони є досвідом і мотивацією. Я задоволена отриманими результатами. Я рада, що мої зусилля перетворилися в знання та хороші бали. Я пройшла через недосипи та виснагу не дарма. Happy End :) 

Добрянський Мартин, студент 1 курсу ІТ СТЕП Університету

Від сесії враження позитивні, онлайн формат сподобався. Однак потрібно  не зловживати сном, правильно планувати час, відведений на вивчення предмету. Найважчим був іспит з математики, але я впорався з ним на відмінно, хоча з деякими труднощами. А найбільше задоволення приніс процес підготовки до іспиту з Веб-програмування, подобається мені цей предмет. Плюсом сесії онлайн є те, що немає прямих поглядів викладачів, що може давити та заважати під час здачі. В результаті виявилось: "все таки, я щось та й знаю.

Прусак Мілана, студентка 1 курсу ІТ СТЕП Університету

Як на мене, готуватися до сесії варто за місяць. Наприклад, питань на усний іспит 130, а їх можна робити по 5 в день - це максимум пів години роботи. Це малозатратно, вкладається все в голові та немає напруження перед самим іспитом. Формат онлайн - набагато зручніший та легший. Я звісно переживала, але знала, що готувалася, тому на хороші бали розраховувала. Секретів щодо успішної здачі сесії не маю, її здає той, хто дійсно старається. Мені було важко готуватися, а здавати - легко. Якщо ми готуємося та щось знаємо, не варто боятися та переживати. Все дуже просто. Мені сподобалися всі екзамени, питали дійсно сильно! Думала, що буде набагато складніше. Я задоволена всім.

Марцінковська Аделіна, студентка 1 курсу ІТ СТЕП Університету

Якщо бути відвертою, то після закриття сесії я просто видихнула з полегшенням, хоча й одночасно не могла повірити, що це закінчилось. Опираючись на свої відчуття, можу сказати, що звісно ж був присутній страх та переживання. Перша сесія була для мене як складання ЗНО. Я пережила всі ті самі відчуття. Хоча після закінчення зрозуміла, що не варто було аж настільки переживати. Щодо формату онлайн можу сказати, що хотілося б відчути та пережити це все на повну в стінах університету, але все ж це був цікавий досвід.

Насправді, ніяких секретів не маю, але можу дати пораду. Просто впродовж семестру вчитися та не пропускати пари. Тоді сесія буде здаватися звичайною контрольною роботою зі школи.

Виникали й труднощі, адже сесія була в період свят. Було важко розділитися між проведенням часу з рідними та підготовкою до екзаменів. Найважчим для мене був іспит з Веб-програмування. Я не можу сказати, що впоралась, але я його пережила. Часто бувало, що не спала до ранку, готуючись до нього. Нікому не раджу так робити.

Найбільше задоволення в процесі підготовки приніс іспит з математики. Думаю це просто через те, що впродовж семестру я активно його вивчала, тому й до самого іспиту не сильно готувалась та не переживала.

Порада на майбутнє собі та одногрупникам - більше спати і не хвилюватися. Склавши останній іспит, ти видихаєш і просто задаєш собі питання: "Заради цього я не спала ночами і так переживала?". Тому на майбутнє зробила для себе висновки :)

Враження від сесії тільки позитивні. У нас надзвичайно круті викладачі та надзвичайно крутий університет. Насправді дуже щаслива та задоволена результатами.