ІТ СТЕП Університет та Винниківська міська рада уклали Меморандум про співпрацю

Меморандум про співпрацю

ІТ СТЕП Університет та Винниківська міська рада домовилися про співпрацю і підписали відповідний Меморандум. Меморандум передбачає розробку та реалізацію концепції Smart City у м. Винники.

Відповідно до підписаного Меморандуму університет та Винниківська міська рада об'єднали свій потенціал та зусилля для вирішення нагальних питань функціонування міста з використанням інноваційних технологій. Визначено загальні напрями співпраці з метою вирішення таких стратегічних завдань:

• підвищення якості та комфорту життя мешканців та гостей міста;
  • впровадження інноваційних технологій для ефективного управління містом з активним залученням громадськості (Е-урядування);
  • модернізація існуючої інфраструктури і створення нової;
  • підвищення інвестиційної привабливості та забезпечення сталого розвитку міста;
  • формування екологічного та безпечного життєвого середовища.

Місто Винники – це сучасне місто. Місто розвитку та ідей, місто активної молоді. Ми творимо комфорт та можливості і ми хочемо, аби кожен мешканець бачив в ньому своє майбутнє. А чи можливе успішне майбутнє без нових технологій, без науки, без використання ІТ-технологій? Саме тому, партнерство з IТ СТЕП Університетом повинно стати фундаментом позитивних змін, яке додасть динаміки в розвиток громади та покращить якість управлінських рішень.

За своїм змістом, «розумне» місто є злагодженою системою технологій та інновацій, які використовуються, в першу чергу, для мешканців, для їхньої зручності, для мінімізації бюрократичної та суб’єктивної складової місцевого самоврядування, для бережливого ставлення до ресурсів та організації ефективної діяльності.

Від співпраці з IT СТЕП Університетом очікуємо інтеграцію накопичених знань спеціалістів першого ІТ-університету в Україні та практичні навики наших спеціалістів, що значно спростить систему надання послуг, запровадження нових принципів органів місцевого самоврядування у відносинах з мешканцями  – ще більшу відкритість та простоту. Плануємо розпочати з оптимізації взаємодії житлово-комунальних підприємств, формування електронної платформи соціальної комунікації (волонтерство, благодійність, краудфандинг ідей, електронна соціологія), створення інформаційної системи тощо.

Безумовно, у реалізації проектів «розумне» місто зацікавлені компанії із різних сфер. Розумію, що українські міста лише на старті свого марафону до статусу «розумного» міста. Однак, уже сьогодні ми пробуємо впровадити зміни і запозичення інноваційного досвіду, широким спектром яких уже володіють викладачі і студенти ІТ СТЕП університету. Вважаю, що такий проект стане корисним і для вищої школи, адже на практиці дозволить реалізувати ідеї та напрацювання науковців”, - висловився Володимир Квурт, міський голова м. Винники.

Університет є тим середовищем, де народжуються та формуються нові знання, ідеї та технології, які в подальшому впроваджуються в життя. У світі є загальноприйнятою практикою створювати при університетах різноманітні R&D-підрозділи (інкубатори, хаби, лабораторії тощо), які займаються підтримкою, розвитком та впровадженням інноваційних проектів. В IT СТЕП Університеті вже понад три роки існує практика виконання студентами проектних робіт під керівництвом досвідчених менторів з різних IT компаній. Під час реалізації таких проектів студенти мають можливість застосовувати свої ідеї та втілювати їх в життя. Організація такої співпраці між IT СТЕП Університетом та Винниківською міською радою дає можливість нашим викладачам та студентам працювати над розбудовою міста та інтегрувати власні ідеї “розумного” міста в практику.

В нас є класні студенти, які на сьогоднішній день готові виконувати певний набір кваліфікованих робіт, долучатися до соціальних програм та робити нашу країну кращою. Окрім того, для них це дуже хороша можливість отримати потужну складову практичної підготовки реалізації усіх здобутих вмінь та навичок.

На сьогодні місто Винники перебуває на стадії стрімкого розвитку в плані міського самоврядування та благоустрою. Дуже приємно спостерігати, що місто розвивається та робить впевнені кроки в напрямку “розумного” міста. Нам приємно співпрацювати з такими партнерами, які нам довіряють,  а на  сьогоднішній день перебувають в тренді розвитку міста", - додає Віктор Волошин, ректор IT СТЕП Університету.