Комп'ютерна Академія {global_step_name} - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЯ “IT-SYNERGY. IT BUSINESS & IT EDUCATION”

Нещодавно відбулась сьома, найбільша освітня конференція в галузі ІТ  - Synergy. IT Business & IT Education. Щороку захід об’єднує численних професіоналів бізнесу, органів влади та представників закладів вищої. В програмі конференції були представлені успішні кейси провідних IT-компаній та ЗВО, практики корпоративної IT-освіти, доповіді спікерів, панельні дискусії, презентації стартапів та освітніх проектів.

 

Одним зі спікерів конференції було запрошено Миколу Вороніна, керівника школи цифрового дизайну ІТ СТЕП Університету та артдиректор Voronin Design Studio. 

 

Переглянути конференцію можна за посиланням https://bit.ly/2WC9HIH

 

Враженнями від конференції, інсайтами та  своїми висновками ділиться Микола Воронін:

"Пандемія коронавірусу призвела до зміни звичного формату проведення конференцій. Я вже мав досвід виступу на конференціях такого плану, де фактично не було глядачів "наживо". Такий формат виступу доволі незручний для спікера, як на мене. Адже ти не відчуваєш аудиторії, не бачиш з ким розмовляєш, не бачиш, яка  реакція, не відчуваєш зворотного зв’язку. Але оскільки на панельній дискусії нас було четверо спікерів, вважаю, що ми абсолютно класно з цим пропрацювали. Позитивом враженням є те, що нашу дискусію могли подивитися люди з будь-якої точки країни. 

Коронавірус — це “чорний лебідь” 2020 року — і особливо в освітніх процесах. Але будь-яка криза — це можливість. 

ІТ СТЕП Університет — це перший в Україні вищий навчальний заклад, який спеціалізується виключно на ІТ-освіті. Акцент навчання полягає саме у практичній складовій. Кожен проект реалізується у нас, як і у реальних ІТ-компаніях. Ми розуміємо, що всі інтернет-джерела, навчальні платформи  теж дають знання, однак, вони не дають досвіду практичної роботи з менторами, які у нас активно залучені до роботи зі студентами. Карантин забрав у нас “живе” спілкування. Проте, ми все ж доволі швидко адаптувались до таких умов і реалізували задумане. Сьогодні студенти працюють у комплексних командах, де реалізуються ролі розробника, дизайнера, бізнес-аналітика, менеджера тощо.  Роль ментора, який представляє реальну сферу ІТ, — скеровувати, радити, підказати що і де прочитати, а що потрібно вивчити та переглянути для досягнення того чи іншого результату. Також, ми частково відмовились від звичного читання лекцій для “моніторів” (що є далеко не найкращою “особливістю” онлайн освіти), а зосередились на практичній складовій. Адже, виконуючи практичні завдання, студент отримує зворотний зв'язок.

Студентські групи на кожній зі спеціалізацій в університеті є невеликі — по 12-16 осіб на одного викладача. Маємо певні виклики у таких спеціалізаціях як цифровий дизайн, який я очолюю. Для персональної практичної роботи зі студентом режим онлайн є дещо проблематичним, адже ти не бачиш як працює студент, не завжди розумієш що відбувається у нього на робочому столі. Звісно ж це забирає час. Робота офлайн все ж таки незамінна, адже ти можеш відразу скерувати студента та допомогти йому.

І ще. Навчання онлайн вимагає перегляду різного роду контенту. Щодо відбору якісного змісту маю декілька порад, які ми даємо студентам ІТ СТЕП Університету: 

  • слідкуйте за рейтингом та кількістю переглядів ресурсу; 
  • звертайте увагу на якість оформлення контенту, це особливо стосується дизайнерів. Хоча допускаю, що в багатьох випадках іноді наповнення є змістовнішим, ніж візуальна картинка;
  • враховуйте рекомендації менторів, експертів з галузі, викладачів.

Ну і порада для викладачів. На даний час відбувається глобальна адаптація саме викладачів до навчання в онлайн форматі. Необхідно вміти швидко переключатися, адже це уже наша реальність. Нове покоління вимагає нового формату навчання. Тому ми повинні адаптуватися, прилаштуватися до цього, щоб бути цікавими для студента. 

Варто зазначити 4 основні ключі розвитку освіти:

  • максимальне застосування практики в процесі навчання;
  • перехід навчального процесу в онлайн формат, а з часом, в гібридну модель, яка буде поєднувати онлайн та офлайн навчання;
  • отриману інформацію із освітніх платформ застосовувати на практиці, що своєю чергою, пришвидшить сам процес навчання
  • робота з ментором.

Ну і декілька інсайтів, які почерпнув на конференції:

  • проблеми та нюанси, які виникли під час впровадження карантинного режиму у всіх закладах освіти схожі. Тут важливо хто і як з цим справився;
  • освіта не стоїть на місці. Освітнім закладам потрібно забезпечити технічно, щоб якісно працювати в онлайн та швидко адаптовуватися до змін, щоб бути цікавими та потрібним студентам.

Вважаю, що синергія ІТ СТЕП Університету та Voronin Design Studio є надзвичайно перспективним напрямом вдосконалення підготовки фахівців з цифрового дизайну. Адже розроблені нами навчальні програми успішно реалізуються, користуються попитом, постійно переглядаються та динамічно адаптовуються до вимог ринку праці і новітніх технологій галузі.  

На 2021-2022 навчальний рік у нас неймовірно величезні, амбітні плани. Зокрема хочемо реалізувати ще більше проектних робіт, воркшопів, поїздок на всесвітні конференції, відвідування дизайн-студій та колаборації. Хочемо зробити максимально доступним стажування у студіях дизайну та ІТ-компаніях для наших студентів. І звісно ж, відбудеться зміна брендування університету, запуск лінійки одягу для студентів, розроблений нами для них і ними для нас. Це буде круто!”