м. Львів, вул. Замарстинівська, 83а
ІТ СТЕП Університет
ІТ СТЕП Університет

м. Львів, вул. Замарстинівська, 83а

ІТ СТЕП Університет

Новини

Юрій Рашкевич розповів про ІТ СТЕП Університет та охарактеризував його

«‎Через 10 років карта Львова буде виглядати неповноцінною, якщо з неї забрати IT СТЕП» - Юрій Михайлович Рашкевич ексзаступник міністра освіти й науки України. Ми поспілкувалися з Паном Юрієм та запитали в чому ж особливість нашого Університету серед інших освітніх закладів України.

 

“Львів є одним із трьох найбільших центрів IT індустрії. Через це більшість IT компаній гостро потребують дійсно хороших фахівців, вони ганяються за ними або перекуповують у своїх конкурентів. Тому добре підготовлений спеціаліст — це як капітал, так би мовити, і держави, і компанії, і університету, що забезпечує його життєздатність. В цьому полягає сутність та місія такого спеціалізованого університету як IT СТЕП Університету в освітньому середовищі України.

 

За 10 років університет змінився виразно і видимо. В цьому немає нічого дивного, адже новий освітній заклад як маленька дитина, перші декілька років дуже сильно змінюється, а вже коли стане дорослою — її розвиток стає менш помітним.

 

Університет змінився в кращу сторону. І з точки зору внутрішнього порядку, і з точки зору матеріального забезпечення. Він перш за все організував свою внутрішню структуру, визначився з профілем підготовки студентів, стабілізував викладацький склад та керівництво університету. 

 

Загалом IT СТЕП Університет можна схарактеризувати 5 словами:

- Молодий. В хорошому сенсі цього слова, адже це констатація факту. Всупереч тому, що молодий, про університет знає багато людей. Він є видимим і на мапі Львова, і на мапі України. 

- Амбітний. Ця характеристика присутня від початку створення університету. Адже ми бачимо його розвиток та градієнт свого вдосконалення.

- Вузькоспеціалізований. ІТ СТЕП Університет — заклад вищої освіти з однією спеціальністю «Комп’ютерні науки». Це достатньо широка спеціальність, якої вистачає, щоб закрити всю IT галузь. Однак вузькоспеціалізований звучить як суперечність. Бо раніше університетом називали заклад освіти якщо він мав 4 факультети: медичний, правовий, теологічний та все решта називалось філософський факультет, в нього входили теперішня інженерія, суспільні науки, гуманітарні науки та інші. В нашому випадку — це лише сучасна назва закладу вищої освіти, де не дивляться на спектр наукових робіт, спектр підготовки. Заклад освіти випускає добрих студентів, хороший викладацький склад — значить це є університет. 

- «Teaching university». «‎Teaching» - тобто навчальний університет, основні зусилля якого зорієнтовані в навчальному процесі. В першу чергу — це заклад в якому добре вчать. Порівнюючи два види освітніх закладів:  «‎research university» і «‎teaching university». Можна дійти висновку, що «‎research university» - університет, де працює велика частина викладачів, професорів, які займаються чисто наукою. Наприклад, в Польщі, запровадили схожу систему, в них частина штату університету — це наукові співробітники, а решта науково-викладацький персонал. А характеристика «‎teaching university» значить університет, спрямований на підготовку студентів для потреб суспільства, конкретніше, для ринку праці. В однаковому випадку IT СТЕП — технологічний навчальний  університет, гуманітарно-соціального характеру. 

- «‎Urban university‎»(міський університет). Його зусилля сконцентровані в даному місті, в даному регіоні для даної громади та ринку праці. Без таких університетів не розвиваються території, не розвивається бізнес і т.д.. Таких закладів є абсолютна більшість. Звичайно є університети великі дослідницькі, зорієнтовані на державу, Європу, світ і так далі, але вони мають свою місію, їх є небагато. 

 

Кожен день для університету це досвід, який він поступово набуває, розширюючи кордони своїх можливостей. І вже через 10 років IT СТЕП Університет поступово стабілізує профіль своєї освітньої активності, сформує спеціальності та напрямки навчання. Бо на початкових стадіях складно розуміти, де ти втримаєшся, де тебе виб’ють, а може ти сам можеш щось захопити й так далі. Тобто стабілізація освітньої діяльності, вона включає спектр спеціалізацій та їх освітній рівень. 

 

З точки зору науки, протягом наступних 10 років університет почне шукати свої «діляночки‎», де б він займався наукою та інвестував у неї. Скоріш за все, що ці «діляночки‎» будуть більш такого науково-прикладного характеру, це не будуть фундаментальні дослідження, тому вони не є профілем університету, навіть не потрібно за цим ганятись. 

 

Профіль університету — це власне IT технології, підготовка добрих фахівців. За 10 років IT степ університет вже буде позиціонований, і карта Львова буде виглядати неповноцінною, якщо з неї забрати IT степ. 


Я розумію, що університет має свої плани оперативні, тактичні, стратегічні. Бачить і розуміє свою місію. Побажаю, щоб все це відбулось. З мого боку, якщо я зможу внести посильний внесок, то обов’язково буду вносити як партнер. Але бажаю, щоб ті плани дійсно здійснились у своїй абсолютній більшості в незалежній, вільній, квітучій Україні ‎» - зазначає ексзаступник міністра освіти й науки України.

Підписатись на новини

Цей сайт використовує Cookies

Політика конфіденційності та Правова інформація
Прийняти