Олександра Мокій розповіла про ІТ СТЕП Університет

Сьогодні про ІТ СТЕП Університет нам розкаже Олександра Мокій, ТОП партнер,  керівник напряму навчання та розвитку в корпоративному університеті ELEKS University та викладач в ІТ СТЕП Університеті.

“Перш за все IT СТЕП Університет — це про:

• Сучасність
  • Професіоналізм
  • Дружбу
  • Взаємодію
  • Небайдужість

Важливою особливістю саме ІТ СТЕП Університету є щирий інтерес студентів до свого майбутнього та велике бажання це майбутнє будувати. Вони не бажають плисти за течією з року в рік, закінчити ВНЗ, отримати диплом і просто піти працювати будь-де. Зацікавленість та небайдужість кожної зі сторін в університеті породжує надзвичайну синергію і як результат —  появу фахівців, які на високому рівні представляють Університет на IT ринку України, що зараз є надважливим.

В нашому Університеті неймовірні студенти. Вони вмотивовані, щирі та активні. З ними комфортно працювати, адже це дійсно дорослі люди, які вже з першого курсу розуміють, чого вони хочуть, куди хочуть рухатися та знають, в якій компанії бажають працювати. Студенти не бояться помилятися, люблять ділитися своїми знаннями та ставити запитання. Якщо раніше студент першокурсник — це людина, яка ще нічого не знає та не розуміє, що від неї хочуть, то зараз першокурсник вже сам багато чого може розказати. Дуже часто випускники шкіл,  які приходять на IT спеціалізацію, мають досвід в програмуванні: написав програму чи закінчив додаткові курси. Студенти не просто очікують, що їх можуть чомусь навчити. А приходять до викладача і кажуть: “навчіть нас, бо нам це треба”. Ця впевненість та ставлення до навчання дуже надихає та мотивує. Одне задоволення — допомагати студентам нашого Університету з подальшим розвитком та підтримувати їх.

IT СТЕП Університет має велике значення для розвитку IT індустрії та зокрема для компанії ELEKS. Адже на початках це була компанія сімейного типу. Зараз, звичайно, ми виросли, маємо понад дві тисячі спеціалістів. Але саме спеціалізований Університет, цю традиційність сімейності, теплоти та взаємодії переносить і до нас в компанію. Прекрасно, коли Університет та партнери сповідують схожі цінності.

За час співпраці з ELEKS було реалізовано чимало класних і іноді навіть унікальних  проєктів. Головні напрями співпраці — це розвиток Hard та Soft skills у студентів. До прикладу, вже другий рік поспіль я веду дисципліну “Менеджмент та лідерство”. До слова, запис на цей курс є за бажанням і щороку студенти свідомо обирають його для розвитку своїх м'яких навичок. Для мене це чудова  можливість розпочати взаємодію зі студентами, коли вони ще на етапі вибору своєї спеціалізації. Це дуже допомагає побачити їх в дії, спостерігати за ними з точки зору взаємодії, розуміти які в них плани та амбіції. Під час занять між нами відбувається дуже цінний обмін досвідом, вони навчають мене,  а я їх, і ми разом з такими навичками йдемо далі робити свою роботу ще краще.

Одним з наймасштабніших наших спільних проєктів вважаю координацію курсу Проєктні роботи. Ми почали працювати над його реалізацією ще у серпні і триватиме він до травня. Станом на сьогодні маємо дуже хорошу тенденцію, коли студенти активно працюють над розробкою своїх проєктів, якісно співпрацюють в межах команди та з менторами, чотири з яких представляють компанію ELEKS. Не зважаючи на складну ситуацію в країні, перебої з електрикою та безліч інших непередбачуваних моментів, студентам вдається  вчасно надсилати звіти, виконувати свої зобов'язання і рухатись за узгодженим  планом.

Важливою точкою дотику до студентів також є дні компанії, які ми практикуємо вже не перший рік. Протягом тижня спеціалісти ELEKS, що представляють різні напрями ІТ, зустрічались зі студентами, розкриваючи для них таємниці реальної роботи. Це унікальна можливість побачити й почути експертів, IT спеціалістів, які працюють на реальних проєктах. На таких зустрічах я зазвичай прошу експертів розповідати не лише про свої успішні роботи, але й про перешкоди, які виникали на шляху. Важливо, щоб студенти розуміли, що бути «айтішником» не так просто. Це щоденний розвиток своїх професійних навичок, вміння працювати в команді та вирішувати конфлікти, це овертайми та вихід з зони комфорту задля досягнення найкращих результатів.

IT СТЕП Університет —  це молодий освітній заклад, в якого все попереду. Не буду приховувати, що вболіваю за його розвиток з першого дня нашої співпраці, оскільки бачу в ньому потужний потенціал. Дуже важливо не втратити вміння робити навчання цікавим і унікальним, будувати дружні відносини між адміністрацією та студентами, бути небайдужими до результатів. Цього щиро бажаю ІТ Степ Університету і  сподіваюсь на роки співпраці у майбутньому.

Через 10 років бачу Університет як потужну платформу для розвитку спеціалістів різних напрямів ІТ, де навчаються розумні та активні студенти, викладають фахівці-практики та управляє всім цим чудова команда професіоналів, які знають свою роботу і розуміють цінність результатів не лише для Університету чи галузі, але й для країни загалом.  Якщо ж трішки візуалізувати, то це сучасне академмістечко, з креативними просторами для розвитку навичок студентів, як професійних, так і особистих, середовище свободи та інновацій. На думку приходить Google або Amazon, але я б хотіла, щоб було ще краще. Я впевнена, що це буде великий, сучасний Університет з різними технічними спеціальностями та напрямами, місце ідей, місце де хочеться навчатись!” - додає Олександра Мокій.