Генерація та реалізація великих ідей роблять світ кращими. Згідно цього принципу, наукові дослідження університету спрямовані на розробку інноваційних рішень найскладніших науково-технічних завдань, покликаних покращити наше життя і зробити його безпечним. Пошук цих рішень здійснюється через мережу творчої колаборації із провідними світовими науково-дослідними інститутами, групами, центрами та консорціумами, які провадять передові дослідження в областях інформаційних технологій, обчислювального (штучного) інтелекту та інтелектуального аналізу різноманітних процесів.
Усі члени наукової спільноти університету в умовах новаторства, творчості, винахідництва та підприємництва займаються створенням і просуванням нових знань для пошуку рішення проблем реального світу.
Наукові напрями
В рамках фундаментальних та прикладних досліджень в Університеті ведеться робота за такими науковими напрямами:
Архітектура комп'ютерів та комп'ютерних систем, проектування вбудованих та високопродуктивних гетерогенних комп'ютерних систем, проектування кіберфізичних систем, розроблення теоретичних основ їх побудови та методів і засобів проектування
Науковий керівник - д.т.н., професор Мельник А.О.
Об'єктом наукових досліджень є:
- Моделі обчислень та архітектура комп'ютера.
- Моделі обчислень та архітектура самоконфігуровних та самовдосконалювальних комп'ютерних систем на основі FPGA.
- Теорія аналізу та синтезу структури алгоритмів.
- Концепції проектування, обчислювальні моделі та базові структури енергоефективних паралельних спеціалізованих процесорів.
- Проектування високопродуктивних енергоефективних спеціалізованих процесорів з паралельною архітектурою та їх реалізація в FPGA.
- Концепції проектування, обчислювальні моделі та базові структури спеціалізованих комп'ютерних систем реального часу.
- Принципи побудови синтезаторів моделей спеціалізованих процесорів та програмних засобів для автоматичного синтезу HDL моделей спеціалізованих процесорів з мови високого рівня.
- Принципи структурної організації і імплементація процесорів і вбудованих систем для розв'язування задач опрацювання сигналів та зображень, захисту даних, ШІ тощо.
- Розроблення кіберфізичних систем і технологій Інтернету речей.
- Дистанційний синтез та оптимізації комп’ютерних пристроїв у реконфігурованих апаратних платформах розумних сенсорно-виконавчих вузлів кіберфізичних систем та Інтернету речей.
- Розроблення інтелектуальних засобів для дистанційного моніторингу функціонального стану людини.
Технології інтелектуального аналізу даних, моделювання та прогнозування детермінованих моделей в умовах невизначеності
Науковий керівник - д.т.н., доцент Рак Т. Є.
Об’єктом наукових досліджень є:
- розв’язання задач оптимального управління в умовах безпосереднього зв’язку прогнозованого значення із факторними ознаками, які виділяються із добре структурованих даних;
- багафакторні методи визначення показника оптимуму для розв’язання задач оптимального управління;
- методи побудови прогностичних моделей в умовах невизначеності;
- балансові моделі для економіко-статистичного моделювання фінансових процесів.
Організаційні форми, структура та завдання органів державного управління економікою; економічна безпека національної економіки; прогнозування та державне регулювання довгострокового економічного розвитку, регуляторна політика держави та механізми її реалізації; удосконалення наявних технологій, машин, устаткування та потокових ліній поліграфічного виробництва; розроблення методів, систем управління та контролю за безпекою робіт і станом охорони праці, процеси й закономірності небезпечних та шкідливих виробничих чинників, котрі виявляються під час виробництва і експлуатації машин, механізмів у процесі трудової діяльності людини
Науковий керівник — к.т.н., д.е.н. Мельников О. В.
Об’єктом наукових досліджень є:
- функціонування державних систем та механізмів управління економікою, методи і економічні важелі регулювання економічних процесів та їх ефективність;
- ефективність функціонування національного господарства;
- економічна політику держави, шляхи та засоби її реалізації;
- форми, методи та важелі державного регулювання національної економіки;
- створення та вдосконалення поліграфічних технологій, машин, устаткування та потокових ліній для поліграфічного виробництва;
- процеси й закономірності небезпечних та шкідливих виробничих чинників, котрі виявляються під час виробництва і експлуатації машин, механізмів у процесі трудової діяльності людини.
Наукова діяльність студентів
В університеті створено наукове товариство студентів і молодих учених, яке є добровільним молодіжним об'єднанням. Метою діяльності товариства є:
- сприяння професійному зростанню студентів і молодих науковців через залучення їх до наукової діяльності;
- об'єднання їхніх зусиль для розробки інформаційних інтелектуальних технологій для вирішення пріоритетних наукових завдань в рамках різноманітних міжнародних грантів і спільних проектів з виробничими компаніями;
- розвиток інноваційної діяльності молодих вчених.
Результати наукових досліджень будуть висвітлюватись студентами та молодими науковцями на міжнародних конференціях, тематичних семінарах, літніх школах, різноманітних конкурсах наукових робіт та стартапів.