Комп'ютерна Академія {global_step_name} - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

Магістерська програма "Фінтех менеджмент"

Освітньо-професійна програма:  

Фінтех Менеджмент

Fintech Management

Галузь знань: 

07 Управління та адміністрування

Спеціальність: 

072 Фінанси, банківська справа,  

страхування та фондовий ринок

Ступінь вищої освіти:      

Магістр

Кваліфікація: 

Магістр фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку

Мови викладання: 

Українська / Англійська

Магістерська програма "Фінтех менеджмент" надає теоретичні знання та практичні вміння і навички, достатні для здійснення професійної діяльності у сфері фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку, зокрема успішного виконання обов’язків та вирішення проблем щодо забезпечення фінансового менеджменту процесів з розробки, використання та ефективної імплементації інноваційних фінансових інструментів та технологій FinTech у діяльності професійних учасників фінансового ринку. 

Сучасний фінансовий сектор -  це динамічна та розгалужена галузь, яка зазнала цифрової революції завдяки інтеграції фінансових технологій, що задовольняють різні аспекти фінансових потреб компаній та громадян в епоху змін. 

Фінансові технології (FinTech) - це сучасні цифрові технології для сфери фінансових послуг, що застосовуються в фінансових службах, або використовуються для того, щоб допомогти компаніям керувати фінансовими аспектами свого бізнесу, включаючи нові програми та додатки, процеси та бізнес-моделі. За визначенням Оксфордського словника, фінансові технології - це “комп'ютерні програми” та інші види цифрових технологій, які використовуються для активації та підтримки як банківських, так і інших фінансових послуг. 

Сьогодні на ринку фінансових послуг практично не залишається компаній, які б не приймали управлінських рішень щодо впровадження фінансових технологій для просування своїх продуктів, трансформації бізнес-моделей, забезпечення ефективного он-бордінгу клієнтів та CRM систем, впровадження антифрод-менеджменту та посилення AML комплаєнсу й кібербезпеки.

Цифрові інвестиції залишаються домінуючою категорією на світовому ринку з прогнозованою загальною вартістю транзакцій у 2024 році майже 112,90 мільярдів доларів США. За оцінками експертів, вартість світового ринку FinTech у 2024 році сягне приблизно 133,84 мільярди доларів США, а до 2030 року очікується значне зростання до 556,8 мільярди. До 2025 року глобальна кількість користувачів цифрових фінансових рішень, досягне вражаючих 5,62 мільярдів, а до 2027 року -  7 мільярдів користувачів отримають цифрові методи оплати (за даними statista). 

Успішне застосування FinTech-додатків охоплює передові та інноваційні технології, зокрема інтеграцію блокчейну, штучного інтелекту, біометричну аутентифікацію, машинне навчання, хмарні обчислення, інтеграцію платіжних шлюзів, роботизовану автоматизацію процесів (RPA), мобільний банкінг, голосову інтеграцію у сучасні бізнес-моделі компаній.  Уміння гнучко та ефективно поєднати ці технологічні стеки у сфері фінансів, банківської справи, страхуванні та на фондовому ринку забезпечує високий рівень конфіденційності даних, безпеки, першокласної продуктивності та безперебійного виконання фінансових послуг й платіжних транзакцій, що є цінним як для компаній, так і для користувачів.

Мета освітньої програми

Підготовка висококваліфікованих фахівців у сфері фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку, покликана сформувати у них теоретичні знання, практичні уміння і навички, достатні для успішного виконання професійних обов’язків та завдань дослідницького та/або управлінського характеру із розробки, використання та імплементації інноваційних фінансових інструментів та технологій FinTech для ефективного функціонування фінансових систем різного рівня ієрархії.

 

Орієнтація освітньої програми

Освітньо-професійна програма орієнтована на сучасні ринкові вимоги до фахівців з фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку в умовах діджиталізації з урахуванням потреб Fintech-інфраструктури та використання інноваційних технологічних рішень в управлінні фінансами суб’єктів економічної діяльності. 

Буде цінною для підприємців, фінансистів, управлінців, ризик-менеджерів, комплаєнс спеціалістів, фахівців у сфері впровадження фінтех-рішень, інтернет-трейдерів, професіоналів у сфері консалтингу, користувачів та аналітиків платіжних систем та бізнес-аналітиків компаній - учасників вітчизняного та зарубіжного Fintech-ринку різного рівня ієрархії. Може бути інтегрована в існуючі процеси компаній, пов’язані з підвищенням кваліфікації працівників та їх зростанням у професійній кар'єрі.

Програма є унікальною можливістю для креативних підприємців, які започатковують власний бізнес у сфері Fintech-інфраструктури на ринку України чи закордоном. Одним із результатів їх підготовки стане набуття практичних навичок щодо розробки бізнес-плану та комплаєнс-програми за міжнародними стандартами до власного Fintech-проєкту, захист проєктної роботи та отримання навичок публічного виступу для її подальшої презентації для інвесторів, замовників, клієнтів, колег, грантодавців.

Корисною програма стане для інтернет-трейдерів, що працюють з віртуальними активами, мають практичні навички трейдингу, однак систематично зазнають фінансових втрат внаслідок відсутності теоретичних знань й економічних законів щодо управління капіталом, менеджменту ризиків, оцінки вартості віртуальних активів, диверсифікації інвестиційних портфелів. Для таких здобувачів професійні знання з теорії ринків капіталу, управління фінансовими активами, фінансового комплаєнсу, менеджменту фінтех компаній, інвестиційного консалтингу дозволять не тільки грамотно оптимізувати власні торгові стратегії в умовах волатильності ринку, але й здобути управлінські навички збереження інвестиційного капіталу та бізнес-репутації серед партнерів та клієнтів.

Магістерська програма “Fintech Management” буде цінною для

  • підприємців з креативними start-ups для ринку фінансових послуг чи його інфраструктури;

  • приватних підприємців - професійних учасників ринку фінансових послуг; 

  • власників бізнесу, що мають намір розширити присутнісь компаній на іноземні ринки, зокрема через офшорні юрисдикції;

  • топ-менеджерів компаній;

  • інтернет-трейдерів, що мають намір успішно реалізувати власні проекти у сфері віртуальних активів;

  • незалежних спеціалістів у сфері фінансового консалтингу;

  • комплаєнс - спеціалістів фінансових установ;

  • спеціалістів у сфері розвитку  інфраструктури підтримки Fintech бізнесу;

  • бізнес-аналітиків для фінансового ринку;

  • ідейних творців DeFi (Decentralized Finance) проєктів в Україні та закордоном;

  • фахівців у сфері розвитку бізнесу та впровадження фінтех рішень для діючих учасників фінансового ринку;

  • фахівців у сфері фінансового моніторингу банків та фінансових компаній;

  • фахівців в сфері IT-технологій, що прагнуть здобути навички управління фінансами;

  • спеціалістів у сфері SupTech та RegTech для регулювання фінансовому ринку України;

  • фінансових менеджерів, що прагнуть підвищити кваліфікацію у сфері Fintech;

  • приватних осіб, що хочуть покращити рівень власної фінансової свободи на основі використання Fintech-рішень для управління власним бюджетом;

  • для кожного, хто відчуває себе потенційним учасником фінтех-ринку чи забезпечує взаємодію між його гравцями через власну професійну діяльність.

 

Основний фокус освітньої програми

Основний фокус магістерської програми є у площині підготовки фінансових менеджерів, які володіють знаннями та навичками щодо інвестування у створення та оцінки ефективного використання фінансових технологій, імплементації сучасних технологічних рішень, бізнес-моделей та інформаційних програм у фінансах, банківській справі, страхуванні та на фондовому ринку.

Освітня програма спрямована на поглиблення теоретичних знань та формування практичних навичок до вирішення прикладних задач у сфері фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку з  урахуванням цифрової трансформації галузі та впровадження Fintech-рішень.

FinTech-рішення на ринку фінансових послуг охоплюють різні категорії, кожна з яких служить унікальній меті, зокрема:

  • у сфері платіжних операцій – використання міжнародних платіжних систем та систем еквайрингу криптовалют, блокчейну та хмарних технологій у здійсненні онлайн платежів в режимі реального часу, застосування відкритого API постачальників фінансових послуг, що дозволяє клієнтам банків та інших фінансових установ використовувати додатки третіх сторін (постачальників технологічних рішень) з метою підвищення зручності та автономності  в процесі управління власними банківськими рахунками через мобільні додатки, застосування KYC blockchain для он-бордингу клієнтів та відкриття рахунків;

  • для персональних фінансів – передові рішення штучного інтелекту та машинного навчання у програмах споживчого кредитування, фінансового планування, відстеження витрат, бюджетування, аналізу інвестицій, попередження про шахрайство, прогнозування витрат дають користувачам змогу ефективно керувати своїми фінансами, допомагаючи їм приймати обґрунтовані фінансові рішення (приклади Mint і Money Patrol);

  • у банкінгу –  фінтех-додатки надають користувачам під рукою весь спектр банківських послуг і рішень на основі використання мобільного банкінгу, та механізму Open Banking, який дає можливість клієнтам банку відкривати свої банківські дані зовнішнім сервісам, наприклад платіжним платформам або платформам онлайн-кредитування, більш активне використання Big data для ухвалених бізнес-рішень; розширення можливості використання соціальних медіа як одного з основних каналів комунікації (приклади PayPal і Starlingbank);

  • у кредитуванні основні функції цих додатків включають оцінку кредитоспроможності, розгляд та аналіз заявки на позики, виставлення рахунків, платежі, спрощення процесу кредитування, обходячи посередників, таких як кредитні брокери або традиційні фінансові установи, надання позик за нижчими відсотковими ставками через відсутність посередників, що забезпечує прямі вигоди для клієнтів (приклади Earnin і PaySense), а також запровадження Р2Р (peer-to-peer) кредитування без участі банків на основі розподілених технологій, що передбачає отримання/надання кредитів від людини до людини без участі фінансових установ (KuCoin, Lendable);

  • у страхуванні інноваційні застосунки покращують обробку платежів, котирування полісів, прискорюють обробку претензій, адміністрування полісів, анти-фрод менеджмент а також забезпечення AML комплаєнсу (приклади страхових додатків ( Geico Mobile і Lemonade);

  • в інвестуванні фінансові технології надають користувачам зручність доступу до деталей у реальному часі щодо їхніх інвестицій у цифровому вигляді, дають змогу досліджувати та порівнювати активи в Інтернеті та швидко інвестувати, займатися криптотрейдингом, забезпечувати торгівлю акціями, облігаціями та віртуальними активами в режимі он-лайн з будь-якої точки світу, надавати мультивалютні можливості та керувати заощадженнями (приклади Robinhood і Wealthbase);

  • у сфері DeFi (Decentralized Finance) проектів використання блокчейн технології та штучного інтелекту у сфері децентралізованих фінансів для стейкінгу віртуальних монет та ялд фармінгу, використання ботів для трейдингу на віртуальних біржах, страхування крипто активів, що пропонують доступ, прозорість і низькі комісії (приклади Aave, Nexus Mutual);

  • для регулювання фінансового ринку (RegTech, SupTech) - використовуються передові технології, зокрема машинне навчання та штучний інтелект для автоматизації керування даними, моніторингу нормативних змін, зменшення помилкових сповіщень щодо дотримання комплаєнсу, забезпечення відповідності комплаєнс-функції, оптимізація процесів звітності, програми RegTech спрямовані на заміну ручного та схильного до помилок регуляторного управління ефективною автоматизацією, зокрема щодо KYC перевірки осіб, управління ризиками та процесами виявлення фінансових злочинів (AML compliance) (приклади програм 6 Clicks і Passport);

  • для документообігу фінансових операцій - створення облікових рішень, які обслуговують користувачів і компанії, сприяючи спрощеному управлінню обліковими записами, а саме виставлення рахунків, відстеження витрат, звірка банківських рахунків, керування квитанціями, підготовка до сплати податків, спрощуючи операційну діяльність та зменшуючи ризики помилок у фінансових звітах (приклади QuickBooks і Xero).


Гнучка реакція менеджменту на зміни ринкових трендів та прийняття управлінських рішень щодо вибору, запровадження, імплементації та ефективного використання додатків FinTech охоплює різноманітні категорії, кожна з яких сприяє розвитку фінансових послуг в епоху цифровізації, включаючи нові програми, процеси та бізнес-моделі.

Перелік компонент освітньої програми

Код

Компоненти освітньої програми (навчальні дисципліни, практика, кваліфікаційна робота) 

Форма

підсумкового контролю

Кількість кредитів

Навчальні дисципліни загальної підготовки

ОК1

Ринок фінансових послуг*

екзамен

4

ОК2

Публічний виступ*

залік

4

ОК3

Методи наукових досліджень у сфері фінтех

залік

4

Всього за групою:

12

Навчальні дисципліни професійної підготовки

ОК4

Управління фінансовими активами 

екзамен

3

ОК5

Платіжні системи та електронна комерція*

залік

3

ОК6

Фінансові технології та штучний інтелект

залік

3

ОК7

Фінансовий комплаєнс* (AML & KYC) 

залік

3

ОК8

Менеджмент фінтех компаній*

екзамен

3

ОК9

Інвестиційний (проєктний) консалтинг

залік

3

Всього за групою:

18

Виконання проектів і практична підготовка

ОК10

Проектна робота (Fintech startups) 

захист

6

ОК11

Практика за темою кваліфікаційної роботи 

залік

10

Всього за групою:

16

Атестація

ОК12

Підготовка та захист кваліфікаційної роботи

публічний захист

20

Всього за групою:

20

Загальний обсяг обов’язкових компонент:

66

Загальний обсяг вибіркових компонент за напрямами:

24

ЗАГАЛЬНИЙ ОБСЯГ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ

90

 

* перебачено викладання за системою білінгвальної освіти

Структурно-логічна схема освітньої програми

 

Анотації обов’язкових компонент освітньої програми

 

Назва обов’язкової компоненти освітньої програми

Анотація

 

Ринок фінансових послуг*

Дисципліна спрямована на професійну підготувати кваліфікованих фахівців у галузі фінансового ринку – специфічної сфери грошово-кредитних відносин, де формуються попит та пропозиція на фінансові послуги, зокрема формування у здобувачів розуміння загальних засад функціонування ринку фінансових послуг, структури, принципів та інструментів його регулювання, системну інформацію про динаміку та особливості надання фінансових послуг в Україні та за кордоном, сучасні тренди професійної діяльності учасників ринків капіталу. 

Тематичний план навчальної дисципліни охоплює ринок фінансових послуг та його роль в сучасній трансформаційній економіці, суб’єктів ринку фінансових послуг та напрями їх професійної діяльності, поняття та види фінансового посередництва, огляд інституційної структури ринку фінансових послуг та аналіз його сучасної сегментації, дослідження та аналіз фінансових послуг на валютному ринку, фінансових послуг на ринку капіталу, фінансових послуг на  ринку позик, фінансових послуг на фондовому ринку, фінансових послуг з перейняття ризику, вивчення сучасної інфраструктура ринку фінансових послуг та його державного регулювання та діяльність саморегулівних організацій в умовах діджиталізації.

 

Публічний виступ*

Дисципліна передбачає опанування техніки ораторської майстерності як інструменту презентації, пітчингу, переконання, аргументації. Предмет викладається англійською мовою: теоретична складова та практична (виступи студентів).

Публічний виступ розглядається як результат поєднання таких аспектів: технічного аспекту (володіння голосом, жестами, інструментами для утримання уваги, розвиток пам’яті та уяви, взаємодія з аудиторією), аспекту форми (онлайн / офлайн, структура виступу, особливості контексту, етапи підготовки промови/презентації), змістового аспекту (вибір теми на основі аналізу цільової аудиторії та мети виступу, подача матеріалу, наповнення, стилістика публічного виступу, робота із запитаннями, аргументацією, конструктивність мовлення, використання ораторських прийомів). Студенти набувають практичних навичок підготовки промов та презентацій для пітчингу й публічних виступів у стилі TEDx. 

 

Методи наукових досліджень у сфері фінтех

Метою дисципліни є отримання знань із основ наукознавства і набуття навиків написання і оформлення наукових результатів. Дисципліна передбачає ознайомлення із наукою та її роллю в суспільстві, організацією наукових досліджень в Україні. Крім того передбачено вивчення методології наукових досліджень, зокрема у фінансовій сфері,  засобів та методів наукових досліджень, методологічних основ наукових досліджень і організації проведення наукових досліджень.

Також в дисципліні передбачено вивчення технології підготовки магістерської та дисертаційної робіт. Практичною складовою курсу є ознайомлення з написанням авторського права на твір, тез доповіді на науково-технічну конференцію та наукової статті. Завершальним кроком є ознайомлення наукометрією та технологією пошуку наукових публікацій.

 

Управління фінансовими активами

Метою цієї дисципліни є вивчення теоретичної та методологічної бази та оволодіння практичними аспектами щодо діяльності професійних учасників фінансового ринку у сфері управління фінансовими активами, зокрема цифровими, оволодіння методологією прийняття оптимальних фінансових рішень.

Тематичний план навчальної дисципліни включає вивчення сутності та видів фінансових активів, зокрема через їхні цифрові характеристики, та особливості управління, професійні навички довірчого управління фінансовими активами, управління активами інституційних інвесторів, управління ендавмент-фондами, оволодіння методами та інструментами оцінювання фінансових активів, отримання навиків аналізу, оцінки, моніторингу та мінімізації ризиків, що виникають у процесі управління фінансовими активами, зокрема цифровими.

 

Платіжні системи та електронна комерція*

Дисципліна передбачає оволодіння базовими знаннями і навиками у сфері електронної комерції, фінансових Інтернет-послуг, використання інформаційних технологій в електронному бізнесі, а також сучасних електронних платіжних систем для проведення фінансових розрахунків для учасниками фінансового ринку. Інтерактивний формат курсу, що спонукатиме до розв’язання проблемних кейсів та ситуацій, аргументованого відстоювання власної точки зору, орієнтований на розвиток критично важливих для фахівця в сфері електронного бізнесу навичок ефективної усної комунікації та рішення бізнес-проблем.

Тематика дисципліни передбачає вивчення сутності та характеристик платіжних систем, а також субєктів переказу коштів та здійснення платіжних транзакцій, особливостей функціонування сучасних електронних платіжних систем, видів та форм  фінансових інструментів, що використовуються для таких транзакцій, організацію e-commerce за бізнес-моделями В2С та В2В, вивчення технологічної інфраструктури та безпеки платіжних систем, розробку бізнес-планів для e-commerce та системи маркетингу в електронній комерції, здобуття навичок щодо пошукової оптимізації та просування в мережі Інтернет, створення віртуальних компаній за сферами й видами їх діяльності.

 

Фінансові технології та штучний інтелект*

Метою навчальної дисципліни є досягнення здобувачами сучасного конструктивного, фундаментального мислення та системи спеціальних знань у галузі фінансових технологій, необанкінгу, аналізу великих даних, штучного інтелекту та здатності їх використовувати у сфері фінансових послуг в умовах формування цифрової економіки.

Тематичний план навчальної дисципліни включає:  огляд особливостей розвитку цифрової економіки як нового тренду розвитку країни, огляд проектів цифрової трансформації в Україні, зокрема програма «Індустрія 4.0» та концепція «смарт-фабрика»; обгрунтування місця та ролі фінтех рішень для сучасних банків та небанківських фінансових установ, ідентиікацію ризиків цифровізації, особливостей застосування технологій блокчейн,  штучного інтелекту та Великі даних у діяльності професійних учасників фінансового ринку; огляд регуляторної складової для фінансових технологій, види «пісочниць» для регулювання Фінтех; основи кібербезпеки та протидії злочинам у фінансовій діяльності, формування розуміння етичних принципів та методів мінімізації ризиків сучасних технологічних рішень у фінансовій сфері.



 

Фінансовий комплаєнс

(AML & KYC)*

Дисципліна спрямована на отримання здобувачами професійних знань та аналітичних навиків у сфері комплайенсу на прикладі діяльності фінансових компаній на міжнародному ринку та в Україні. Комплайенс є дієвим інструментом корпоративного управління компаніями, зокрема глобальними, незалежно від сфери їх діяльності – фінансової, управління активами, страхової, консалтингової, IT-індустрії, Media діяльності, торгової, інвестиційної, дослідницької.

Для управлінців сучасних компаній розуміння основ фінансового комплайенсу дає можливість вірно обрати юрисдикцію для ліцензування бізнесу та організувати діяльність з огляду на регуляторну складову, рівень транспарентності та ризиків країни, оптимізацію оподаткування через Tax Havens, доступності пруденційних вимог, простоти відкриття рахунків у банках та ведення фінансових транзакцій, їх фінансової секретності, застосування принципів AML (Anti-Money Laundeing) та KYC (Know Your Customer Identification) при здійсненні компаніями фінансових операцій, зокрема міжнародних. Практика застосування методів фінансового комплаєнсу поєднує знання у сфері міжнародного корпоративного права та сучасних підходів до управління капіталом.

Здобувачі набувають практичних навичок щодо оцінки ризиків країни, аналізу міжнародних рейтингів юрисдикцій для ведення бізнесу та здійснення фінансових транзакцій; розробки комплайенс політики; створення бізнес-плану, проведення компалайенс аудиту, організації процедур KYC (Know Your Customer Identification) при відкритті рахунків; ідентифікації схем відмивання коштів, отриманих злочинним шляхом; застосування методів фінансової розвідки та роботи з інсайдерською інформацією через аналіз внутрішньої діяльності компанії та її зв’язків із стейкхолдерами.

 

Менеджмент 

фінтех компаній*

Предметом навчальної дисципліни є теоретичні, організаційно-правові та практичні аспекти  управління бізнес-моделями, операціями, грошовими потоками та ризиками фінтех компаній (компаній з надання платіжних сервісів, платіжних компаній, компаній електронних грошей, віртуальних банків). Метою навчальної дисципліни є засвоєння фахових знань та формування професійних компетентностей щодо організації та управління організаційними та фінансовими аспектами фінтех компаній в Україні та в світі. 

Тематичний план навчальної дисципліни охоплює сутність, види та сучасні тренди цифрових фінансових послуг; види Fintech компаній, їхні бізнес-моделі та організацію діяльності; розуміння екосистеми Fintech, комунікаційні канали та маркетинг цифрових фінансових послуг; процедури та нормативні вимоги щодо створення, реєстрації та ліцензування Fintech компаній; Технології SupTech та RegTech  у регулюванні діяльності Fintech компаній; практичні навички щодо розробки бізнес-плану Fintech компанії та розуміння етапів його реалізації; управління капіталом та оцінка вартості Fintech компаній для інвестиційних потреб; управління прибутковістю та ризиками  фінтех компаній.

 

Інвестиційний (проєктний) консалтинг

Метою дисципліни передбачено формування у здобувачів сучасного економічного мислення та системи спеціальних знань стосовно умов та чинників успішного інвестиційного проєктування та проведення консалтингу для вирішення проблем розвитку суб’єктів господарювання, усвідомлення підходів і методів надання інвестиційних консалтингових послуг, розвиток здібностей і набуття навичок підготовки та проведення інвестиційної (проектної) діяльності.

Тематичний напрям дисципліни висвітлює зміст інвестиційного (проєктного) консалтингу як вид професійної діяльності, основи консультант-клієнтських взаємовідносин в інвестиційному консалтингу, організаційне, інформаційне та методичне забезпечення інвестиційного консалтингу та ключові технології його проведення як для внутрішніх потреб бізнесу, так і для зовнішніх компаній, методики оцінки та прогнозування розвитку інвестиційного ринку, проведення аналізу та комплексної експертизи інвестиційних проектів, обґрунтування їх ціннісної та економічної доцільності, напрацювання професійних навичок щодо проєктного менеджменту, включаючи планування, організацію фінансування, моніторингу  інвестиційних проектів, а також інструментів та методів управління проектними ризиками інвестиційних проектів, зокрема за допомогою імплементації Fintech  рішень.

 

Вибіркова складова освітньої програми

За ініціативою та запитом здобувачів вибіркова компонента може включати спеціалізовані дисципліни щодо розвитку фінансової екосистеми на основі FinTech рішень, технологічної трансформації інфраструктури фінансового ринку, проведення моніторингу та аналізу фінансових операцій, застосування поведінкових фінансів та маркетингових стратегій для просування інноваційних продуктів на ринку фінансових послуг, зокрема:

  • Фінансова екосистема

  • Digital технології на фінансовому ринку

  • Державне регулювання цифровізації у фінансовому секторі

  • Стратегічне управління фінансових компаній

  • Ризик-менеджмент фінансових компаній

  • Фінансова аналітика

  • Кібербезпека у фінтех

  • InsureTech на фінансовому ринку

  • Інформаційні технології у фінансовому бізнесі

  • Криптовалюти та віртуальні біржі

  • Біржовий інтернет-трейдинг

  • Корпоративні фінанси

  • Фінансове моделювання та прогнозування

  • Маркетинг Стартапів

  • Методології управління проєктами

  • Мистецтво ведення переговорів

  • Блокчейн технології

  • Технології Big Data

 

Форма атестації здобувачів вищої освіти

Атестація здобувачів освітнього рівня магістр здійснюють у формі публічного захисту кваліфікаційної роботи.

У результаті її успішного проходження випускних отримує документ встановленого зразка про присудження йому ступеня магістра із присвоєнням кваліфікації: магістр з фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку.

 

Вимоги до кваліфікаційної роботи

Кваліфікаційна робота має передбачати розв’язання складної задачі дослідницького та/або інноваційного характеру у сфері фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку на основі використання інноваційних Fintech рішень.

Кваліфікаційна робота не повинна містити академічного плагіату, фальсифікації, фабрикації. Кваліфікаційна робота має бути розміщена на сайті або у публічному репозиторії ПЗВО «ІТ СТЕП Університет».

Кваліфікаційна робота повинна відповідати іншим вимогам, встановленим законодавством та положеннями ПЗВО «ІТ СТЕП Університет».

 

Орієнтовні теми кваліфікаційних робіт магістрів за програмою «Фінтех Менеджмент»

  1. Цифрова трансформація на ринку фінансових послуг

  2. Сучасний розвиток фінансового ринку на основі бізнес-моделей FinTech.

  3. Трансформація фінансової системи України на основі FinTech інновацій

  4. Сучасні тенденції розвитку міжнародного ринку FinTech

  5. Аналіз проектів впровадження цифрових валют центральними банками 

  6. Віртуальні активи та їх вплив на фінансову систему

  7. Регулювання ринку криптовалют у розвинених країнах світу

  8. Роль FinTech компаній у розвитку сучасних платіжних систем

  9. Оцінка впливу цифрових змін на бізнес-моделі учасників фінансового ринку

  10. Вплив запровадження стандартів відкритого банкінгу (open banking) на діяльність професійних учасників ринку фінансових послуг

  11. Сучасні тренди розвитку сфери цифрових платежів

  12. Використання технології розподіленого реєстру для покращення бізнес-процесів фінансових компаній

  13. Застосування смарт-контрактів у діяльності учасників ринку капіталів

  14. Створення віртуальних бірж та організація їх діяльності

  15. Дослідження функціонування ринку FinTech в Україні

  16. Особливості ліцензування платіжних компаній у ЄС

  17. Задоволення потреби у кредитних послугах на основі фінтех платформ

  18. Використання дистанційних інструментів ідентифікації клієнтів фінансових установ

  19. Моніторинг ризиків фінансових установ за допомогою інноваційний інструментів

  20. Сфери використання штучного інтелекту у діяльності фінансових компаній

  21. Сучасні бізнес-моделі ICO компаній (Initial Coin Offering).

  22. Використання маркетплейсів у фінансовому секторі

  23. Характеристики DeFi проектів як альтернативи банківським послугам

  24. Розвиток InsureTech в Україні

  25. Переваги та ризики партнерства банків та фінтех компаній 

  26. Платіжні агрегатори та платформи для транзакцій з альтернативними валютами. 

  27. Покращення зручності фінансових сервісів для клієнтів на основі використання фінтех інструментів

  28. Роль глобальних маркетплейсів на сучасних фінансових ринках

  29. Етапи створення FinTech-компанії та організація її діяльності.

  30. Розвиток FinTech-фірм для швидких кредитних рішень

  31. Активізація спільного інвестування на основі FinTech рішень

  32. Впровадження FinTech інновацій в управлінні фінансовими активами 

  33. Застосування Fintech рішень у сфері Wealth Management.

  34. Відмінність бізнес-моделей необанків від традиційних банківських установ

  35. Офшоризація діяльності Fintech компаній та її вплив на економіку країни.

  36. Виклики та ефекти застосування RegTech і SupTech на фінансовому ринку 

  37. Використання технології розподілених реєстрів і блокчейн у FinTech компаніях

  38. Перспективи застосування Big Data у фінансовому бізнесі (банківському, платіжному, страховому бізнесі - на вибір).

  39. Використання методів KYC blockchain для оцінки ризиків при відкритті рахунків клієнтам банків

  40. Сучасний розвиток фінансового ринку на основі бізнес-моделей FinTech.

  41. Методи управління ризиками фінтех компаній

  42. Роль хмарних технологій у фінансовому секторі.

  43. Розробка веб-інтерфейсів для криптовалют та смарт-контрактів 

  44. Венчурне фінансування на ринку FinTech 

  45. Управління операційними ризиками фінансових компаній за допомогою фінтех-рішень

  46. Використання штучного інтелекту в банківській справі: аналіз можливостей та ризиків

  47. Криптовалюти як інвестиційний інструмент: визначення ризиків та перспектив 

  48. Перспективи застосування FinTech інновацій для розвитку фондового ринку 

  49. Цифрові платформи та їх роль у розвитку фінансової сфери 

  50. Використання FinTech-рішень для підтримки економічної стійкості компанії

  51. Створення FinTech стартапів в Україні.

  52. Оцінка імплементації програм RegTech для перевірки клієнтів, управління ризиками та виявлення фінансових злочинів

  53. Управління системою кібербезпеки в FinTech компаніях.

  54. Оптимізація бізнес-процесів фінансових компаній за допомогою штучного інтелекту

  55. Fintech-рішення для управління особистими фінансами

  56. Використання хмарних технологій у діяльності професійних учасників фінансового ринку.