Комп'ютерна Академія {global_step_name} - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.
Ви використовуєте застарілий браузер!
Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge
Які особливості професії проєктного менеджера? Чи справді важливі технічні знання для цієї професії?
Відповіді на ці та чимало інших питань знайдете в інтерв’ю, яке люб’язно надав студент 4 курсу ІТ СТЕП Університету Микола Чернявський.
«Проєктний менеджмент є важливим аспектом будь-якої бізнес-діяльності, оскільки забезпечує успішне виконання будь-яких задач. Я бачу у цьому безкрайній потенціал, ці знання дозволяють мені працювати у будь-якій сфері, тим самим мені доступна велика кількість напрямків професійного розвитку.»
«Найцікавіше в моїй роботі – це варіативність і різноманітність. Різні люди, проблеми різного характеру, нові виклики. Найбільші виклики для менеджера пов’язані з комунікацією. Від цього напряму залежить успіх проєкту. Проєктний менеджер повинен бути готовий до змін та швидко адаптуватися до нових вимог.»
«На мою думку, значно важче розвинути софт скіли, необхідні для роботи. Теорію завжди можна підучити чи погуглити, а вміння бути лідером – розвинути дуже не легко.
Якщо говорити про мене, то значну частину знань теорії проєктного менеджменту і технічної компетенції у розробці програмного забезпечення я отримав в університеті. Звісно, багато довелося вчити самому, без викладачів і менторів, читати книжки, статті і просто помилятись.
Щодо софт скілів, то усі ми здобуваємо їх протягом нашого життя, а в університеті нас мотивували до розвитку цих навичок і це відіграло ключову роль для мене.
Зокрема, якщо говорити про комунікацію, то знання англійської мови ключове для PM. Український ринок IT працює з клієнтами зі всього світу відповідно комунікувати доводиться англійською. Часто в команді проєкту люди з різних куточків світу і комунікація – це одна з основних функцій проєктного менеджера.
Англійська мова – це перше над чим необхідно працювати, якщо ви плануєте повʼязати своє життя з проєктним менеджментом. Мовний барʼєр надзвичайно сильно впливає на ефективність вашої роботи.»
«Я обирав університет по рекомендації друзів, які вже навчалися в IT Step університеті. До вступу я не цікавився інтернет-технологіями, тому можу сказати, що я більше йшов за якістю освітнього процесу, а не конкретною спеціальністю. Я вважаю, що питання чи виправдались мої очікування краще судити по моїх досягненнях.
Я ще студент, але водночас я вже активно реалізовую себе, як спеціаліст. Як на мене, це вагомий аргумент. Звісно хороший університет – це не єдина причина чому моє життя так склалось, але викладачі відіграли вагому роль. Я вчився і докладав багато зусиль для цього, а викладачі та адміністрація допомогли мені розкрити мій потенціал, мотивували мене до розвитку софт скілів і робили процес навчання цікавим.»
«Звісно. Ви, як менеджер несете відповідальність за дії команди, а технічні знання – це можливість бути впевненим у прийнятих рішеннях. Вам буде значно легше керувати ризиками, які стосуються технічних аспектів. Та й в очах команди і клієнта будете виглядати досвідченішим та надійнішим, а це значно спростить процес побудови довірливих відносин між вами.»
Том Де Марко “Дедлайн. Роман про керування проєктами”. Класна книжка, яка легко читається, оскільки вона більше художня, ніж технічна. Книжка дозволяє подивитись на проєктний менеджмент з цікавого ракурсу, про який часто забувають практики.
Дж. Ханк Рейнвотер “Як пасти котів”. Ця книжка саме про те, як керувати програмістами. Буде цікава і тим, хто планує бути програмістом.
«В першу чергу, як і більшість людей, мене мотивують гроші. Гроші – це можливості та кожен хотів би розширювати свої можливості. Але одними грошима ситий не будеш, тому я шукаю натхнення у здоровій конкуренції з друзями й колегами, я хочу робити свою країну кращою, прагну до нашої перемоги. Я люблю свою роботу і хочу бути в ній найкращим.»
u_personal_consult_title